Veiligheid Rijksstraatweg
20-01-2025
Begin September 2024 is er overleg geweest tussen enkele mensen van de dorpsraad, de werkgroep Veilige Rijksstraatweg, de Provincie Gelderland en de gemeente West Betuwe.
De Rijksstraatweg is op een aantal punten onveilig. Dit komt mede doordat te hard wordt gereden. De provinciale weg zodanig aanpassen dat de snelheid omlaag gaat, is volgens de provincie om meerdere redenen niet gewenst of niet mogelijk.
De provincie staat op het standpunt dat wegen niet ingericht hoeven worden voor verkeer dat zich niet aan de regels houdt. Het vaker controleren op snelheid is niet aan de provincie of gemeente, maar aan de politie, maar die heeft daarvoor maar zeer beperkt capaciteit.
Daar waar mogelijk zijn maatregelen genomen. Sinds enkele maanden wordt op de kruising Oude Hoevenseweg/ Kruisweg met de provinciale weg regelmatig op snelheid gecontroleerd. In de ‘slingerbocht’ aan de Geldermalsense kant van het dorp zijn door de provincie rood-witte ‘baakschilden’ geplaatst. De situatie is hierdoor wel verbeterd, maar nog steeds rijden auto’s te hard de slingerbocht in en raken daar van de weg…De eerste drie weken van 2025 zijn in of net na de bocht al vier auto’s van de weg geraakt.!!!
We hebben als dorp de problematiek rondom de Rijksstraatweg bij de provincie onder de aandacht weten te brengen en zullen dit blijven doen.